Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Burzliwy przebieg miało spotkanie, na które burmistrz miasta Ryszard Niedziółka zaprosił rodziców dzieci uczęszczających do żłobków. Zaprosił, ale na nie przyszedł. Zastępca burmistrza powiedział, że burmistrza nie będzie, bo jest na innym „ważnym spotkaniu”. Oburzyło to przybyłych rodziców.

Wideo: Spotkanie z rodzicami dzieci uczęszczających do żłobka_początek

Wróbel próbował tłumaczyć, że konsultacje były i rodzice się zgodzili na podwyżkę. Jednak rodzice głośno i odważnie zwrócili uwagę, że konsultacje są określone prawem miejscowym i mają wyglądać inaczej. Oni nic o podwyżce nie wiedzieli i na nic się na zgodzili.

Wideo: Spotkanie z rodzicami dzieci uczęszczających do żłobka_rodzic 1

Przedstawione, przez Wróbla, trzy propozycje podwyżki zostały odrzucone przez rodziców. Zapytali, dlaczego nie pokazano im tego wcześniej. Merytoryczne wypowiedzi rodziców uwidoczniły brak przygotowania zastępcy Wróbla i jego urzędników do tego spotkania.

Wideo: Spotkanie z rodzicami dzieci uczęszczających do żłobka_rodzic 2

Wideo: Spotkanie z rodzicami dzieci uczęszczających do żłobka_rodzic 3

Wideo: Spotkanie z rodzicami dzieci uczęszczających do żłobka_rodzic 4

Obserwując relację, przeprowadzoną na Facebooku przez Info-Ketrzyn24.pl, nasuwa się pytanie; co radni głosujący za trzykrotną podwyżką opłat myśleli w czasie podnoszenia reki. Z kim rozmawiają, że bez opamiętania, na polecenie burmistrza Niedziółki, podnoszą opłaty mieszkańcom?

Odpady komunalne: 4 razy więcej. Żłobek: 3 razy więcej. Wzrosły ceny za ogrzewanie mieszkań. Niedziółka podobno planuje już podwyżkę opłat za wodę i ścieki oraz za mieszkania komunalne. To skutki jego zarządzania, za pomocą kumoterstwa i nepotyzmu oraz powoływania prezesów i urzędników spośród członków jego komitetu.

Zgromadzeni rodzice pokazali, że nie musimy zgadzać się na dyktat nieudolnego burmistrza Niedziółki. Udowodnili, że to oni bardziej nadają się do zasiadania w radzie, niż radni bezmyślnie popierający szkodliwe dla mieszkańców uchwały. Powiedzieli, STOP ignorowaniu mieszkańców, w ważnych dla nich decyzjach. Mówili, nie chcemy takiej władzy, która po cichu, za naszymi plecami, szkodzi naszym finansom.

Relacja wideo z całego spotkania dostępna jest na portalu Info-Kętrzyn24.pl

Dwóch radnych opozycji oświadczyło, że głosowali „za” pod wpływem błędu, ponieważ zastępca burmistrza Wróbel twierdził na sesji, że rodzice zgodzili się na te podwyżki.

Poniżej przedstawiamy listę radnych miejskich, głosujących za podwyżką opłat za żłobek:

Abramowicz Krystian Aleksander

Biała Alicja

Buraczek Zenon

Czech Wioletta

Ćwik Czesław

Gajek Marzena

Komorowski Tomasz

Mickiewicz Jan Wojciech

Nowak Zbigniew

Rypina Rafał

Sapiński Daniel Adam

Szymański Ryszard Teodor

Toruński Marian Henryk

Waszkiewicz Zofia

 

Kolejne spotkanie z rodzicami, w czwartek 20 lutego, o godz. 17:00. Relację ze spotkania, na swoim facebooku, już zapowiedział portal Info-Kętrzyn24.pl.

 

 

Spis treści