Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Krzysztof Głusiec, członek Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie, jest mocno zaniepokojony finansami spółdzielni i podwyżkami czynszu dla mieszkańców. Pisał 20 listopada 2017 r. do zarządu i rady nadzorczej  w sprawie niejasności finansowych w poprzednim miejscu pracy prezesa Książka:

      Przeczytałem artykuł „Leszek Krzyżanowski, prezes KTBS: zawyżanie faktur już było ale za poprzedniego prezesa” umieszczony w dniu 20.11.2017r. na stronie internetowej www.nmketrzyn.pl (KBC: artykuł został także umieszczony w wydaniu papierowym)

     Duży niepokój, wśród członków spółdzielni mieszkaniowej, wzbudziły dwie wypowiedzi prezesa KTBS:

     „Wypytywał mnie Pan [redaktor] o sprawę budynku na ul. Jaśminowej i o winnego wypłaconych odszkodowań, choć doskonale Pan wie, że winnym tej straty jest poprzedni Prezes KTBS.” (KBC: tym prezesem był Arkadiusz Książek a strata wynosi ponad sto tysięcy zł?).

      „Przykładem tej nierzetelności jest zdanie, które mówi o zawyżaniu faktur „o 100, 200 procent”, które odnosiło się przecież do poprzedniego Prezesa spółki! (KBC: Książek?). Wypowiadałem się na ten temat publicznie, w gazecie już w ubiegłym roku po rozpoczęciu pracy, kiedy zorientowałem się, jaki bałagan i jakie nieprawidłowości zostawił poprzedni Prezes, który jest teraz Prezesem spółdzielni mieszkaniowej.” (KBC: czy i dlaczego prezes Książek płacił za zawyżone faktury?)

     Pan Głusiec nie doczekał się merytorycznej odpowiedzi a prezes zatrudnił na stanowisku głównej księgowej swoją byłą główną księgową z KTBS! Przecież ona też musiała wiedzieć o stratach i zawyżaniu faktur? Jak będą wyglądały działania prezesa Książka, nadzór przewodniczącego rady (byłego przewodniczącego rady w KTBS) i finanse prowadzone przez główną księgową (także z KTBS)?

 

 

 

  Kętrzyn bez cenzury  

 

Spis treści