Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Dawno tak nieudolnej propagandy nie widziałem. Tylko wybrane pytania. Odpowiedzi „slalomem omijające prawdę”. To ostatni wypust miejskiej propagandy burmistrza Niedziółki/Wróbla. Filmik propagandowy na Facebooku Miasta Kętrzyn

Pani naczelnik w filmie czyta odpowiedzi z karki. Czyta, że miasto nic nie zyskuje. To nieprawda, bo teraz odpady usuwane są w ramach opłaty od mieszkańca. Miasto te pieniądze przekazuje spółce w ramach umowy. Jeżeli spółka będzie pobierała dodatkowe opłaty od właścicieli garaży to dostanie następne wynagrodzenie.

Weźmie pieniądze dwa razy za te same odpady?

A przecież w tekście: Niedziółka wyciąga pieniądze, z kieszeni właścicieli garaży? zadałem szereg pytań, dotyczących zasadności pobierani opłat od nieruchomości, które nie wytwarzają odpadów. [Link do tekstu tutaj]. Jak odpowiedział Niedziółka? Milczał? G… mnie to obchodzi - powiedział Niedziółka do Spółdzielni Mieszkaniowej. [Link do tekstu tutaj].

 

Foto: Filmik propagandowy UM Ketrzyn

Kto zapłaci za odpady więcej mieszkaniec domu jednorodzinnego czy mieszkaniec bloku?

Dom jednorodzinny 200 m2. Działka 1000 m2. Garaż i samochód.

Mieszkanie w bloku 60 m2. Współudział w działce 140 m2. Garaż i samochód.

Zapłaci więcej mieszkaniec bloku, dlatego, że jego garaż stoi na oddzielnej działce? Jeżeli będzie miał ogródek działkowy to również dodatkowo zapłaci.

A gdyby opłatę pobierano od powierzchni mieszkalnej to sytuacja byłaby odwrotna. Mieszkaniec domu jednorodzinnego płaciłby więcej.

Burmistrz działa tutaj (przypadkowo?) w swoim interesie, ponieważ mieszka w domu jednorodzinnym, 185 m2, na działce 1280 m2 i ma dwa samochody. On zapłaci mniej niż zwykły mieszkaniec, chociaż zarabia więcej, bo ponad 10 tysięcy zł.

Foto: Filmik propagandowy UM Ketrzyn

Kto zrobił tak nieudolny filmik propagandowy? Banalne pytania. Odpowiedzi czytane z kartki. Cięcia montażowe mające ukryć potknięcia czytającej. Ta sztuczność widoczna gołym okiem. Kto był autorem filmu? Kto realizatorem? Kto napisał scenariusz?  Wybrał pytania? Ułożył odpowiedzi? Nagrał kamerą? Zmontował?

I najważniejsze pytanie.

Ile to kosztowało? Kto pobrał za to wynagrodzenie?

Okazję do zadania tego pytania będą mieli radni. Już jutro, 20 stycznia. Burmistrz zaprosił ich na spotkanie w sprawie odpadów, w urzędzie miasta o godz. 15:00.

Mieszkańców burmistrz Niedziółka nie zaprosił.

Niedziółka boi się rozmawiać z mieszkańcami.

 

 

 

 

 

Spis treści