Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Kto jest kretem?

Po publicznym ujawnieniu przez Pawła M - kandydata do Rady Miasta jego typów do rady miejskiej, na czacie kandydatów głośno postawiono pytanie: Kto jest kretem?

Kto ujawnił kontrowersyjne działania Pawła M. oraz jego wspólniczki Aleksandry M., opisane w artykule Kampania „tunelowana”, czyli: Kto kogo "wpuścił w kanał”?

Kandydatów zdziwił fakt, że Paweł M. nie polecał głosowania na liderów listy, tylko na inne osoby. Paweł M. nie polecał również głosowania na tego kandydata na radnego, który był jednocześnie kandydatem na burmistrza!

O co chodziło Pawłowi M.? Tego do końca nie wyjaśnił.

Jednak ocena pozostałych osób była negatywna:

Jak już chcesz coś takiego zrobić, to polecaj całe okręgi. To moje zdanie. Na tym chyba polega praca zespołowa?

Panie Pawle nie umie pan grać w drużynie, wychodzą na jaw pana prawdziwe intencje, nie do końca zrozumiałe tym wszystkim, którzy grają uczciwie.

Postawiono więc Pawłowi M. poważne zarzuty.

Paweł M. próbował się tłumaczyć, ale potem ze swojego profilu Fb usunął wszystkie zdjęcia i posty związane z wyborami do samorządu.

[Zdjęcia usuniete przez Pawła M. z profilu Facebook]

To samo zrobiła jego wspólniczka z kampanii Aleksandra M.

[Zdjęcie usunięte przez Aleksandrę M. z profilu Facebook]

I można się tylko domyślać, że albo się obrazili, albo uznali, że już

"wykonali swoje zadanie".

Bo jeśli, jak twierdzą niektórzy, ich zadaniem było wewnętrzne rozbicie KWW kandydatów na radnych oraz osłabienie ich kandydata na burmistrza, to można zapytać:

Czy kretem był Paweł M. i Aleksandra M.?

Kretem który miał zmniejszyć szanse liderów listy i kandydata na burmistrza?

Ale mogą to być też nieuprawnione domysły, bo ich działanie mogło wynikać z chęci dostania się za wszelką cenę do rady miejskiej. Nawet kosztem innych kandydatów.

Działania te zostały ocenione przez pozostałych kandydatów, jako nieetyczne:

Panie Pawle zachowuje się pan karygodnie. Dlaczego pan wyklucza inne osoby "z tej drużyny"? Jest to niedopuszczalne.

Jaka z tego wynika nauka na przyszłość?

Należy uważniej dobierać kandydatów do współpracy.

Często ci, którzy przychodzą w ostatniej chwili zawodzą, albo wręcz celowo działają na szkodę całej grupy.

 

 

 

 

Natychmiastowe

odwołanie kuratora SM

Z. Mierczaka

26 marca 2024 r., Sąd Okręgowy w Olsztynie I Wydział Cywilny doręczył, Sądowi Rejonowemu w Olsztynie VIII Wydział Gospodarczy KRS:

- odpis postanowienia z dnia 20 września 2022 r.,

- odpis postanowienia z dnia 11 kwietnia 2023 r.

- uchwałę nr 4 w sprawie wyboru członków do Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Pionier"

poświadczoną za zgodność z kserokopią z załączników znajdujących się w sprawie z powództwa Jarosława Snnnnn przeciwko Spółdzielni Mieszkaniowej Pionier w Kętrzynie o uchylenie uchwał organu spółdzielni.

27 marca 2024 r., czyli już w następnym dniu, Sąd KRS postanowił odwołać kuratora Zygmunta Mierczaka i powołać Panią Kurator Magdę Świercz. 

W tym samym dniu Sąd KRS wpisał zmianę kuratora w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Na podstawie dokumentów Sąd KRS ustalił, że kurator nie podjął czynności zmierzających do powołania w spółdzielni zarządu, w szczególności nie zwołał posiedzenia rady nadzorczej wybranej w dniach 5-9.09.2022 r., pomimo uprawomocnienia postanowienia Sądu Okręgowego, z dnia 11 kwietnia 2023 r.

Dokumenty są opublikowane w artykułach:

Dlaczego ten osobnik tchórzliwie kryje się przed spółdzielcami? Co jeszcze ukrywa Książek?

Dlaczego „ten osobnik” ciągle ukrywa się przed spółdzielcami?

Postanowienie Sądu Okręgowego w Olsztynie w sprawie Spółdzielni Mieszkaniowej w Kętrzynie.

 

 

 

 

Sąd KRS

odwołał kuratora

SM "Pionier"

Sąd Rejonowy w Olsztynie VIII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego po rozpoznaniu, w dniu 27 marca 2024 r., w Olsztynie, na posiedzeniu niejawnym, sprawy z wniosku Stanisława Kulasa i Krzysztofa Głuśca, przy uczestnictwie Spółdzielni Mieszkaniowej „PIONIER” w Kętrzynie o zmianę kuratora 

postanawia:

odwołać kuratora w osobie Zygmunta Mierczaka,

powołać kuratora dla Spółdzielni Mieszkaniowej „PIONIER” w Kętrzynie w osobie Magdy Świercz, celem podjęcia niezbędnych działań zmierzających do powołania zarządu w ww. spółdzielni.

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 05.01.2024 r. tut. sąd wyznaczył kuratora dla Spółdzielni Mieszkaniowej „PIONIER” w Kętrzynie w osobie Zygmunta Mierczaka.

W dniu 28.02.2024r. wnioskodawcy złożyli wniosek o zmianę kuratora, z uwagi na brak z jego strony działań zmierzających do powołania w spółdzielni organu uprawnionego do jej reprezentacji.

Jak wynika ze sprawozdania kuratora złożonego w dniu 12.03.2024r. na wezwanie sądu rejestrowego – kurator nie podjął czynności zmierzających do powołania w spółdzielni zarządu, w szczególności nie zwołał posiedzenia rady nadzorczej wybranej w dniach 5-9.09.2022 r.

Zaszła więc konieczność powołania nowej osoby, która podejmie niezbędne działania zmierzające do powołania zarządu ww. spółdzielni.

Biorąc powyższe pod uwagę, na podstawie art. 42 KC oraz art. 603 KPC orzeczono, jak na wstępie.

 

 

 

 

Sąd KRS wystąpił

o postanowienia Sądu Okręgowego

W następstwie wniosku o ukaranie kuratora [LINK'1LINK'2LINK'3] oraz wniosku o:

Wydanie kuratorowi polecenia zwołania pierwszego posiedzenia rady nadzorczej Spółdzielni, alternatywnie wydanie zastępczego oświadczenia w przedmiocie zwołania pierwszego posiedzenia rady nadzorczej Spółdzielni. 

Sąd Rejonowy w Olsztynie VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego zwraca się do Sądu Okręgowego w Olsztynie Wydział I Cywilny z prośbą o:

nadesłanie odpisów wszystkich postanowień w przedmiocie udzielenia zabezpieczenia roszczeń dotyczących wstrzymania wykonalności uchwały nr 4 z dnia 5-9.09.2022r. walnego zgromadzenia Spółdzielni Mieszkaniowej PIONIER w Kętrzynie w sprawie powołania rady nadzorczej ( I C 1026/22 ).

Dlaczego kurator nie wykonuje poleceń Sądu KRS?

Jaki delikt dyscyplinarny zastosuje Sąd w stosunku do kuratora?

Ciąg dalszy wkrótce...

 

 

 

 

Kurator

„ujawnił (ro)zmowę”

(z Pawłem M. i Aleksandrą M.?)

Cz.1

Na portalu internetowym Magna Masuria ukazały się dwa artykuły demaskujące organizatorów zbierania podpisów w celu odwołania nowych członków rady nadzorczej SM Pionier.

Ujawniono, że głównym organizatorem jest Paweł M., który nie jest członkiem Spółdzielni Mieszkaniowej! Założył zamkniętą/tajną grupę, w której cenzuruje wypowiedzi. Do tej pory usunął z grupy wszystkie czaty z października, listopada i do 20 grudnia 2023 r. Co tam było napisane, że wpisy członków grupy zostały usunięte?

Aktywną zbieraczką podpisów jest Aleksandra M. Dopiero niedawno została członkiem spółdzielni. Podobno była lub jest pracownikiem prokuratury?

Kurator na żądanie Sądu KRS, z dnia 1 marca 2024 r., ujawnił w swoim sprawozdaniu, że:

7) jako kurator odbyłem także spotkania z członkami spółdzielni, którzy podjęli inicjatywę zwołania Walnego Zgromadzenia członków Spółdzielni i w tym celu zebrali, wedle ich zapewnień, 2/3 wymaganej liczby podpisów. Zasadniczym celem takiego WZ ma być, w założeniu inicjatorów, odwołanie dotychczas powołanych na członków Rady Nadzorczej oraz wybór nowych. Z uwagi na zaangażowanie członków spółdzielni oraz rychłe spełnienie wymogów formalnych takiej inicjatywy, Walne Zgromadzenie będzie musiało być zwołane w nieodległej perspektywie czasu, jeszcze w 2024 r., co nie pozostaje bez wpływu na stanowisko kuratora jw.;

Wiadomo, że Paweł M. i Aleksandra M. rozmawiali z kuratorem. Z ich wypowiedzi wynika, że zawarli z kuratorem „porozumienie”. Będą zbierać podpisy za odwołaniem członków rady, a przestaną obciążać kuratora winą za jego działania?

Książek źle rozliczał koszty ciepła i nie żądał od dostawców ciepła niskich cen. Członkowie Walnego Zgromadzenia w 2022 r. głosowali za odwołaniem Książka i Nahornej. Wybrali nowych członków rady, którzy ujawnili złe rozliczenia kosztów ogrzewania.

Teraz kurator, tak samo jak Książek, źle rozlicza koszty ciepła do ogrzewania. Wbrew orzeczeniom sądów nie dopuszcza członków rady nadzorczej do rozpoczęcia działania i naprawy sytuacji w spółdzielni. Członkowie rady nadzorczej ujawnili nieprawidłowości w regulaminie kosztów ciepła i wystąpili do Sadu KRS z wnioskiem o odwołanie kuratora oraz z drugim wnioskiem o ukaranie kuratora grzywną.

Dlaczego w tej sytuacji Paweł M. i Aleksandra M. zbierają podpisy pod odwołaniem członków rady nadzorczej? Dlaczego chcą odwołać tych członków rady, którzy ujawniają bezprawne działania kuratora?

Ta dwójka zbierająca podpisy ujawniła się dopiero kilka miesięcy wcześniej, przed ogłoszeniem wyborów do rady miejskiej. Po tym, gdy członkowie wybrani do rady nadzorczej ujawnili bezprawne działania kuratora i zły regulamin kosztów ogrzewania, Paweł M. i Aleksandra M. rozpoczęli zbieranie podpisów o ich odwołanie. 

Paweł M. i Aleksandra M. byli powiadomieni o prawomocnym postanowieniu Sądu Okręgowego. O tym, że rada nadzorcza może rozpocząć działalność, po zwołaniu przez kuratora pierwszego posiedzenia rady.

Wiedzą, że orzeczenia sądów i postanowienia są opublikowane na stronie Facebooka Stowarzyszenie Mieszkańców „Mamy Prawo Decydować” oraz na portalu internetowym „Kętrzyn Bez Cenzury”. Wiedzą, że koszty ogrzewania są źle rozliczane, a naprawić to może tylko nowa rada nadzorcza.

Pomimo tego namawiają do zbierania podpisów i odwołania członków rady. Czy dlatego, że chcą zdobyć głosy w wyborach do rady miejskiej?

To że kurator będzie dalej wystawiał wysokie rachunki za ogrzewanie i pobierał wysokie wynagrodzenia, stało się dla nich mniej ważne?

Ważniejszy dla nich jest interes osobisty i diety w radzie miejskiej?

Kurator popiera działania Pawła M. i Aleksandry M., dlatego że zbieranie podpisów zapewni mu pobieranie wysokiego wynagrodzenia na długi czas. To, że w tym czasie spółdzielcy będą przepłacać za ogrzewanie, z powodu złego regulaminu kosztów ogrzewania, jest dla niego mniej ważne.

cdn...

 

 

 

Spis treści